Z dbałością

o środowisko,

w trosce o twój komfort

Ekologia

Naszym domem jest Podlasie, najczystszy ekologicznie region Polski. Tu pracujemy i mieszkamy, dlatego czujemy się odpowiedzialni za środowisko, które nas otacza. Ekologia to dla nas więcej niż modne słowo – to zobowiązanie wobec natury, z której czerpiemy drewno i inspiracje.

Dbamy o odpowiedzialny łańcuch produkcji, od pozyskiwania po wytwarzanie. Nasze drewno pochodzi wyłącznie z lasów o kontrolowanej wycince, zaś w miejsce ściętych drzew zakładamy leśne szkółki.

Wpływ na środowisko

Jesteśmy jednym z najczystszych przedsiębiorstw branży drzewnej w Polsce. Stosujemy technologie, które minimalizują wpływ na środowisko i sięgamy po alternatywne metody produkcji. Korzystamy z zasilania energią słoneczną i odpowiedzialnie wykorzystujemy odpady drzewne. 

Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój i mądrą gospodarkę leśną ma potwierdzenie w dokumentach przyznanych Lareco: 

CERTYFIKAT FSC®
Forest Stewardship Council® (FSC®), nr licencji FSC-C120691, potwierdza, że wykorzystane w produkcji drewno pochodzi z lasów o odpowiedzialnej gospodarce. Dokument wyznacza standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej, biorąc pod uwagę aspekty społeczne, ekologiczne i ekonomiczne.

DEKLARACJA ZGODNOSCI CE
Oznakowanie CE jest deklaracją producenta, że wyrób spełnia zasadnicze wymagania dotyczących go dyrektyw.

CERTYFIKAT CARB 2
Do produkcji podłóg warstwowych LARECO wykorzystuje sklejkę brzozową 100%. Jej wytwarzanie jest zgodne ze standardami CARB 2, czyli normami, które minimalizują użycie chemikaliów przy wyrobie kompozytowych produktów drewnianych.